wait please
شکیبا باشید
کافی کافه
كافی‌كافه؛ جشنواره هيجان انگيز برای قهوه‌بازها!
66061731-2
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap dividerروشهای دم کردن قهوه- بخش اول
روشهای دم کردن قهوه- بخش اول
روشهای دم کردن قهوه- بخش اول

دم کردن (Brewing)
قهوه را می توان به روش های مختلفی دم کرد. این روش ها را می توان براساس نحوه رد کردن آب از قهوه آسیاب شده به چهار روش کلی تقسیم کرد:
عصاره گیری (از طریق جوشاندن)
تزریق (از طریق خیساندن)
تغذیه گرانشی (در قهوه جوش ها و دم کردن چکه ای یا فیلتری)
نفوذ با فشار (اسپرسو)

جوشاندن                                                                                                                                              
عصاره گیری از طریق جوشاندن روش اصلی دم کردن قهوه تا سالهای دهه 1930 میلادی بود و هنوز هم در برخی کشورهای اسکاندیناوی و خاورمیانه استفاده می شود. روغنهای معطر موجود در قهوه در دمای 96 درجه سانتیگراد آزاد میشوند واسید و مواد تلخ آن وقتی که به دمای جوش می رسند.
راحت ترین راه  این است که قهوه آسیاب شده را در یک فنجان ریخته و روی آن آب ریخته می شود و اجازه داده میشود که قهوه ته نشین شود. این روش سنتی آماده سازی قهوه هنوز در بخشهایی از اندونزی مورد استفاده است. در این روش قهوه ای که با درجه زیاد آسیاب شده است مورد استفاده قرار میگیرد و یک لایه شبیه گل در انتهای فنجان جمع می شود. روش آماده سازی به شدت ساده است اما باید مراقب بود که این لایه و نیز قهویه شناور روی فنجان به دهان راه نیابد. اگر قهوه با درجه مناسب آسیاب نشده باشد عمل ته نشینی صورت نمی پذیرد.  
قهوه گاوچران ها باگرم کردن قهوه اسیاب شده درشت به همراه آب در یک قوری تهیه می شود. در این روش به جای آب می توان از شیر استفاده کرد.
قهوه ترک(قهوه عربیکا) یکی از روش های اولیه تهیه قهوه است که در خاورمیانه شمال و شرق ،افریقا،ترکیه،یونان،منطقه بالکان و روسیه استفاده می شود. قهوه به خوبی آسیاب شده به همراه آب و گاهی شکر در یک قوری سر باریک (که در ترکی نروه،در مصرکانکا،در یونان بریکی و در روسیه تورکا نامیده میشود) ریخته می شود و به محض جوش آمدن ازروی حرارت برداشته می شود.
قهوه ترک گاهی به همراه هل سرو می شود. این قهوه که روی آن فوم و در زیر آن مقداری ذرات قهوه وجود دارد در استکان های کوچک سرو می شود.

تزریق (خیساندن)
فرنچ پرس یک استوانه باریک و بلند با یک پیستون است که سر آن یک فیلتر شبکه ای فلزی یا نایلونی قرار دارد. قهوه آسیاب شده را داخل استوانه می ریزند و سپس روی آن آب گرم ریخته می شود و به مدت چهار تا هفت دقیقه قهوه و آب در تماس با هم باقی می مانند. سپس پیستون به سمت پایین فشار داده می شود و قهوه زیر فیلتر جمع شده و نوشیدنی آماده بالای آن قرار می گیرد. نکته مهم توجه به درجه آسیاب و در نظر گرفتن ریزی یا درشتی فیلتر است. برای استفاده در فرنچ پرس قهوه آسیاب شده درشت توصیه می شود.

ادامه دارد...

درباره فروشگاه کافی کافه

تجارت قهوه دومین تجارت بزرگ دنیاست و این نوشیدنی اعجاب انگیز، نوشیدنی اصلی بخش بزرگی از جمعیت دنیاست. ما در کافی کافه بر آنیم تا ضمن اطلاع رسانی و ارائه مطالب آموزشی در مورد قهوه و دستگاههای مرتبط با آماده سازی آن، نسبت به فروش مستقیم انواع قهوه، دمنوش، چای و تجهیزات مرتبط اقدام نمائیم.

در کافی کافه تمرکز بر ارائه محصولات باکیفیت با قیمت مناسب است و تلاش داریم تا آخرین تحولات و محصولات مرتبط با قهوه و تجهیزات را به مخاطبان گرامی ارائه نمائیم.

نماد اعتماد الکترونیکی فروشکاه اینترنتی کافی کافه
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی کافی کافه
logo-samandehi
Bank Saman
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به کافی کافه می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...