wait please
شکیبا باشید
کافی کافه
كافی‌كافه؛ جشنواره هيجان انگيز برای قهوه‌بازها!
66061731-2
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap dividerروشهای دم کردن قهوه- بخش دوم
روشهای دم کردن قهوه- بخش دوم
روشهای دم کردن قهوه- بخش دوم

روش دیگر دم کردن قهوه با استفاده از روش خیساندن vaccum brewer است. این وسیله از دو ظرف تشکیل شده است: یک قوری در زیر و یک قیف یا کاسه در بالا. یک سیفون در نزدیکی کف قوری قرار دارد. پایین کاسه با یک فیلتر بسته می شود و این دو ظرف با یک واشر به هم متصل می شوند. 
آب در قوری ریخته شده و قهوه آسیاب شده در کاسه قرار می گیرند و کل مجموعه روی منبع حرارت قرار داده می شود. 
با گرم شدن آب، بخار آن از طریق سیفون با قهوه آسیاب شده در تماس قرار می گیرد و به ظرف کاسه ای راه می یابد. پس از بخار شدن آب درون قوری و برداشتن آن از روی منبع حرارت، دمای قوری پایین میاید و حالت خلأ ایجاد شده آب را از فیلتر عبور داده و به قوری بر می گرداند. بدین ترتیب نوشیدنی قهوه آماده سرو شدن است.

تغذیه گرانشی
دم کردن به این روش که به آن چکیدن یا قهوه فیلتری هم می گویند عبارتست از چکیدن آب داغی که روی قهوه آسیاب شده قرار گرفته روی یک فیلتر ریخته می شود. 
این روش می تواند با دستگاههای ساده دستی یا دستگاههای اتوماتیک انجام پذیرد.
غلظت قهوه آماده شده به نسبت آب به قهوه آسیاب شده و درجه آسیاب آن بستگی دارد اما معمولا از اسپرسو رقیق تر است و تمرکز کافئین آن در یک فنجان کمتر است هرچند بدلیل حجم بیشتر مقدار کلی کافئین می تواند بیشتر باشد.
بصورت سنتی قهوه آماده شده با این روش در رستوران ها در قوری های مشکی یا قهوه ای یا قوری هایی با دسته قهوه ای یا مشکی سرو می شود. اگر قهوه بدون کافئین مورد استفاده قرار گیرد از قوری نارنجی استفاده می شود.

نفوذ بر اثر فشار
روش آخر دم کردن قهوه نفوذ و رد شدن آب بر اثر فشار از یک لایه قهوه آسیاب شده است. اسپرسو معروفترین روش تهیه قهوه با استفاده از این روش است. 
برای تهیه اسپرسو آب گرم شده تا دمای ۹۱ تا ۹۵ درجه سانتیگراد تحت فشار ۸ تا ۱۸ بار از یک لایه متراکم شده قهوه آسیاب شده عبور داده می شود. 
این نوشیدنی که در فنجان و شات های کوچک و به همراه یک فنجان یا شات آب سرو می شود، پایه بسیاری از نوشیدنی هایی است که با استفاده از قهوه آماده می شوند. اسپرسو به نسبت دیگر شکل های قهوه دم شده غلیظ تر است و به دلیل تهیه شدن تحت فشار یک لایه کرم که حاوی روغن های دانه قهوه است و رایحه خوبی دارد روی آن تشکیل می شود که همین امر خود یکی از دلایل محبوبیت اسپرسو است.

درباره فروشگاه کافی کافه

تجارت قهوه دومین تجارت بزرگ دنیاست و این نوشیدنی اعجاب انگیز، نوشیدنی اصلی بخش بزرگی از جمعیت دنیاست. ما در کافی کافه بر آنیم تا ضمن اطلاع رسانی و ارائه مطالب آموزشی در مورد قهوه و دستگاههای مرتبط با آماده سازی آن، نسبت به فروش مستقیم انواع قهوه، دمنوش، چای و تجهیزات مرتبط اقدام نمائیم.

در کافی کافه تمرکز بر ارائه محصولات باکیفیت با قیمت مناسب است و تلاش داریم تا آخرین تحولات و محصولات مرتبط با قهوه و تجهیزات را به مخاطبان گرامی ارائه نمائیم.

نماد اعتماد الکترونیکی فروشکاه اینترنتی کافی کافه
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی کافی کافه
logo-samandehi
Bank Saman
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به کافی کافه می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...