wait please
شکیبا باشید
کافی کافه
كافی‌كافه؛ جشنواره هيجان انگيز برای قهوه‌بازها!
66061731-2
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap dividerاز لاته و آفوگاتو تا کورتادو و کاپوچینو
از لاته و آفوگاتو تا کورتادو و کاپوچینو
از لاته و آفوگاتو تا کورتادو و کاپوچینو

لاته

لاته محبوب و مشهور یک نوشیدنی اسپرسوی ایتالیایی است که دو بخش شیر جوشیده و یک بخش قهوه دارد. معمولاً از کاپوچینو بزرگتر است و شیر بیشتری دارد و در فنجان 7 اونسی (198 گرمی) سرو می شود. از آنجائیکه شیر فقط جوشانده می شود و کف زیادی ندارد، سطح مناسبی برای ایجاد طرح های هنری فراهم می کند. شیر بیشتر به معنای طعم رقیق تر است و برای افرادی که تازه با طعم قهوه آشنا شده اند مناسب تر است.

آفوگاتو

آفوگاتو یکی از ژانگولرهایی است که یکی یک جایی زده و اعتماد به نفس ارائه اش را داشته. شما هم می توانید کسی باشید که آفوگاتویی دیگر به دنیای قهوه ها ارائه می کنید اگر بدانید که آفوگاتو چیست. یک فنجان اسپرسوست که یک قاشق بستنی را در آن انداخته اند. همین! همین شده یک دسر که بعد از ناهار و شام خورده می شود. آیا شما از این آفوگاتوساز هم کمترید؟ دست به کار شوید و تا همه بستنی ها تمام نشده چند قاشق دیگر به آن اضافه کنید و اسم خودتان را بزنید بغلش.

کورتادو

کورتادو یک نوشیدنی است که با یک فنجان اسپرسو و مقدار کمی شیر گرم تهیه می شود. 
نسبت قهوه به شیر برای تهیه کورتادو بین 1:1 و 1:2 است و برای تهیه آن شیر به اسپرسو اضافه می شود. 
شیر اضافه شده فوم بسیار کمی دارد ولی بعضی باریستاها شیری با فوم بیشتر اضافه می کنند تا بتوانند روی سطح نوشیدنی لته آرت اجرا کنند.
کورتادو کلمه ای اسپانیایی و به معنای رقیق کردن است. این نوشیدنی در زبان پرتقالی گاروتو یا پینگو و در فرانسه نوازت نامیده می شود.

کاپوچینو

کاپوچینو یک نوشیدنی ایتالیایی است که ترکیبی از اسپرسو، شیر داغ و فوم شیر است. گاهی برای تهیه آن از خامه به جای شیر استفاده می شود و روی آن کمی دارچین پاشیده می شود. 
کاپوچینو در مقایسه با لاته حجم کمتری دارد و لایه فوم بالای آن هم ضخامت کمتری دارد. 
نام کاپوچینو از راهبان کاپوچین که فرقه ای از کاتولیک ها هستند می آید و اشاره به رنگ لباس آنها داشت، رنگی که وقتی مقدار کمی شیر به قهوه دم شده اضافه شود حاصل می شود. ظاهرا این نوع نوشیدنی منشأ اتریشی دارد و در دهه ۱۹۳۰ در کافه ای اتریشی در تریسته ایتالیا عرضه شده است. نوشیدنی اصلی که در اتریش تهیه می شده است و قدمتی بیش از سیصد سال دارد کاپوزینر خوانده می شده است.
کاپوچینو به صورت سنتی در فنجان ۱۸۰ میلی لیتری با دسته سرو می شود هرچند در ایالات متحده در لیوان هایی با حجم تا ۳۶۰ میلی لیتر هم عرضه می شود. ضخامت فوم شیر کاپوچینو حدود یک سانتیمتر است.

درباره فروشگاه کافی کافه

تجارت قهوه دومین تجارت بزرگ دنیاست و این نوشیدنی اعجاب انگیز، نوشیدنی اصلی بخش بزرگی از جمعیت دنیاست. ما در کافی کافه بر آنیم تا ضمن اطلاع رسانی و ارائه مطالب آموزشی در مورد قهوه و دستگاههای مرتبط با آماده سازی آن، نسبت به فروش مستقیم انواع قهوه، دمنوش، چای و تجهیزات مرتبط اقدام نمائیم.

در کافی کافه تمرکز بر ارائه محصولات باکیفیت با قیمت مناسب است و تلاش داریم تا آخرین تحولات و محصولات مرتبط با قهوه و تجهیزات را به مخاطبان گرامی ارائه نمائیم.

نماد اعتماد الکترونیکی فروشکاه اینترنتی کافی کافه
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی کافی کافه
logo-samandehi
Bank Saman
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به کافی کافه می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...